Sabah Kahvaltısının Önemi

Vücudumuz, özellikle kaslarımız gece boyunca çalışmaya devam ederler.

Akşam yemeği ile kahvaltı arasında kalan yaklaşık 12 saat boyunca vücudumuzda bulunan besin öğelerinin büyük bir kısmı kullanılır. Eğer sabah kavaltısı yapılmazsa dikkat ve algılama azlığı, baş ağrısı, yorgunluk gibi belirtiler ortaya çıkar. Vücut enerji almadığı için bu durumu benzini olmadan gitmeye çalışan bir araba gibi düşünebiliriz.

Kahvaltı yapmadan güne başlamak veriminizi düşürür.

İyi bir kahvaltı gün içerisindeki enerjinizi yüksek tutacaktır. Güne yeterli protein ile başlamak konsantrasyonunuzu ve iş veriminizi artıracaktır. Dengeli bir kahvaltı günlük enerjinizin 1/4 ünü karşılamalıdır. Kahvaltıda protein ağırlıklı beslenmek gün boyunca şekerinizin dengede kalması açısından önemlidir. Kahvaltılarda sebze ve meyve tüketmekte önemlidir.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.